Anatech Electronics Inc. AB5785B741
Part No.:
AB5785B741
Manufacturer:
Anatech Electronics Inc.
Category:
RF Filters
Package:
Module
Datasheet:
AB5785B741.pdf
Description:
RF FILTER BAND PASS 5.785GHZ MOD
Shipping
AB5785B741 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Anatech Electronics Inc.
Series:
Package/Case:
Module
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Frequency:
5.785GHz Center
Bandwidth:
100MHz
Filter Type:
Band Pass
Ripple:
Insertion Loss:
2dB
Mounting Type:
Chassis Mount
Size / Dimension:
3.780" L x 2.835" W (96.00mm x 72.00mm)
Height (Max):
1.272" (32.30mm)