Anatech Electronics Inc. AB5350B742
Part No.:
AB5350B742
Manufacturer:
Anatech Electronics Inc.
Category:
RF Filters
Package:
Module
Datasheet:
AB5350B742.pdf
Description:
RF FILTER BAND PASS 5.35GHZ MOD
Shipping
AB5350B742 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Anatech Electronics Inc.
Series:
Package/Case:
Module
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Frequency:
5.35GHz Center
Bandwidth:
500MHz
Filter Type:
Band Pass
Ripple:
Insertion Loss:
2dB
Mounting Type:
Chassis Mount
Size / Dimension:
4.724" L x 2.835" W (120.00mm x 72.00mm)
Height (Max):
1.260" (32.00mm)