Anatech Electronics Inc. AB5344B883
Part No.:
AB5344B883
Manufacturer:
Anatech Electronics Inc.
Category:
RF Filters
Package:
Module, SMA Connectors
Datasheet:
AB5344B883.pdf
Description:
RF FILTER BAND PASS 5.344GHZ MOD
Shipping
AB5344B883 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Anatech Electronics Inc.
Series:
Package/Case:
Module, SMA Connectors
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Frequency:
5.344GHz Center
Bandwidth:
480MHz
Filter Type:
Band Pass
Ripple:
Insertion Loss:
0.7dB
Mounting Type:
Chassis Mount
Size / Dimension:
1.900" L x 0.625" W (48.26mm x 15.88mm)
Height (Max):
0.500" (12.70mm)