Anatech Electronics Inc. AB4887B1059
Part No.:
AB4887B1059
Manufacturer:
Anatech Electronics Inc.
Category:
RF Filters
Package:
Module, SMA Connectors
Datasheet:
AB4887B1059.pdf
Description:
RF FILTER BAND PASS 4.887GHZ MOD
Shipping
AB4887B1059 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Anatech Electronics Inc.
Series:
Package/Case:
Module, SMA Connectors
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Frequency:
4.887GHz Center
Bandwidth:
225MHz
Filter Type:
Band Pass
Ripple:
Insertion Loss:
1dB
Mounting Type:
Chassis Mount
Size / Dimension:
4.670" L x 3.550" W (118.62mm x 90.17mm)
Height (Max):
0.710" (18.03mm)