Anatech Electronics Inc. AB420B1350
Part No.:
AB420B1350
Manufacturer:
Anatech Electronics Inc.
Category:
RF Filters
Package:
Module
Datasheet:
AB420B1350.pdf
Description:
RF FILTER BANDPASS 420MHZ MODULE
Shipping
AB420B1350 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Anatech Electronics Inc.
Series:
Package/Case:
Module
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Frequency:
420MHz Center
Bandwidth:
20MHz
Filter Type:
Band Pass
Ripple:
Insertion Loss:
1dB
Mounting Type:
Chassis Mount
Size / Dimension:
3.602" L x 3.602" W (91.50mm x 91.50mm)
Height (Max):
2.913" (74.00mm)