Anatech Electronics Inc. AB2593B765
Part No.:
AB2593B765
Datasheet:
AB2593B765.pdf
Description:
RF FILTER BAND PASS 2.593GHZ MOD
Shipping
AB2593B765 Specifications
Frequency:
2.593GHz Center
Bandwidth:
240MHz
Ripple:
0.2dB
Insertion Loss:
1dB
Size / Dimension:
4.252" L x 2.205" W (108.00mm x 56.00mm)
Height (Max):
1.181" (30.00mm)