Anatech Electronics Inc. AB2450B1056
Part No.:
AB2450B1056
Manufacturer:
Anatech Electronics Inc.
Category:
RF Filters
Package:
Module, SMA Connectors
Datasheet:
AB2450B1056.pdf
Description:
RF FILTER BAND PASS 2.45GHZ MOD
Shipping
AB2450B1056 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Anatech Electronics Inc.
Series:
Package/Case:
Module, SMA Connectors
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Frequency:
2.45GHz Center
Bandwidth:
11MHz
Filter Type:
Band Pass
Ripple:
0.45dB
Insertion Loss:
3dB
Mounting Type:
Chassis Mount
Size / Dimension:
4.567" L x 2.362" W (116.00mm x 60.00mm)
Height (Max):
1.378" (35.00mm)