Anatech Electronics Inc. AB2412B498
Part No.:
AB2412B498
Package:
Module, SMA Connectors
Datasheet:
AB2412B498.pdf
Description:
RF FILTER BAND PASS 2.412GHZ MOD
Shipping
AB2412B498 Specifications
Package/Case:
Module, SMA Connectors
Frequency:
2.412GHz Center
Bandwidth:
11MHz
Insertion Loss:
1.5dB
Size / Dimension:
3.110" L x 2.165" W (79.00mm x 55.00mm)
Height (Max):
1.073" (27.25mm)