Anatech Electronics Inc. AB2410B717
Part No.:
AB2410B717
Package:
Module, SMA Connectors
Datasheet:
AB2410B717.pdf
Description:
RF FILTER BAND PASS 2.41GHZ MOD
Shipping
AB2410B717 Specifications
Package/Case:
Module, SMA Connectors
Frequency:
2.41GHz Center
Bandwidth:
73MHz
Insertion Loss:
1.1dB
Size / Dimension:
4.252" L x 2.205" W (108.00mm x 56.00mm)
Height (Max):
1.063" (27.00mm)