Anatech Electronics Inc. AB2405B539
Part No.:
AB2405B539
Package:
Module
Datasheet:
AB2405B539.pdf
Description:
RF FILTER BAND PASS 2.405GHZ MOD
Shipping
AB2405B539 Specifications
Package/Case:
Module
Frequency:
2.405GHz Center
Bandwidth:
22MHz
Ripple:
0.25dB
Insertion Loss:
3dB
Size / Dimension:
4.252" L x 2.205" W (108.00mm x 56.00mm)
Height (Max):
1.063" (27.00mm)