Anatech Electronics Inc. AB2350B890
Part No.:
AB2350B890
Package:
Module, SMA Connectors
Datasheet:
AB2350B890.pdf
Description:
RF FILTER BAND PASS 2.35GHZ MOD
Shipping
AB2350B890 Specifications
Package/Case:
Module, SMA Connectors
Frequency:
2.35GHz Center
Bandwidth:
100MHz
Ripple:
0.5dB
Insertion Loss:
1.5dB
Size / Dimension:
3.996" L x 1.575" W (101.50mm x 40.00mm)
Height (Max):
1.402" (35.60mm)