Anatech Electronics Inc. AB2350B490-TF
Part No.:
AB2350B490-TF
Package:
TNC In-Line Module
Datasheet:
AB2350B490-TF.pdf
Description:
RF FILTER BANDPASS 2.35GHZ TNC
Shipping
AB2350B490-TF Specifications
Package/Case:
TNC In-Line Module
Frequency:
2.35GHz Center
Bandwidth:
100MHz
Insertion Loss:
1.7dB
Size / Dimension:
3.543" L x 1.811" W (90.00mm x 46.00mm)
Height (Max):
1.063" (27.00mm)