Anatech Electronics Inc. AB2350B490-NF
Part No.:
AB2350B490-NF
Package:
Module
Datasheet:
AB2350B490-NF.pdf
Description:
RF FILTER BAND PASS 2.35GHZ MOD
Shipping
AB2350B490-NF Specifications
Package/Case:
Module
Frequency:
2.35GHz Center
Bandwidth:
100MHz
Insertion Loss:
1.7dB
Size / Dimension:
3.543" L x 1.811" W (90.00mm x 46.00mm)
Height (Max):
0.827" (21.00mm)