Anatech Electronics Inc. AB2350B1160
Part No.:
AB2350B1160
Manufacturer:
Anatech Electronics Inc.
Category:
RF Filters
Package:
Module, SMA Connectors
Datasheet:
AB2350B1160.pdf
Description:
RF FILTER BAND PASS 2.35GHZ MOD
Shipping
AB2350B1160 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Anatech Electronics Inc.
Series:
Package/Case:
Module, SMA Connectors
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Frequency:
2.35GHz Center
Bandwidth:
300MHz
Filter Type:
Band Pass
Ripple:
Insertion Loss:
1dB
Mounting Type:
Chassis Mount
Size / Dimension:
5.217" L x 0.984" W (132.50mm x 25.00mm)
Height (Max):
0.945" (24.00mm)