Anatech Electronics Inc. AB2340B876
Part No.:
AB2340B876
Package:
Module, SMA Connectors
Datasheet:
AB2340B876.pdf
Description:
RF FILTER BAND PASS 2.34GHZ MOD
Shipping
AB2340B876 Specifications
Package/Case:
Module, SMA Connectors
Frequency:
2.34GHz Center
Bandwidth:
30MHz
Ripple:
0.1dB
Insertion Loss:
1dB
Size / Dimension:
1.750" L x 1.000" W (44.45mm x 25.40mm)
Height (Max):
0.500" (12.70mm)