Anatech Electronics Inc. AB2242B981
Part No.:
AB2242B981
Package:
Module
Datasheet:
AB2242B981.pdf
Description:
RF FILTER BAND PASS 2.242GHZ MOD
Shipping
AB2242B981 Specifications
Package/Case:
Module
Frequency:
2.242GHz Center
Bandwidth:
22MHz
Insertion Loss:
2dB
Size / Dimension:
4.843" L x 2.795" W (123.00mm x 71.00mm)
Height (Max):
1.240" (31.50mm)