Anatech Electronics Inc. AB2140B1032-NF
Part No.:
AB2140B1032-NF
Manufacturer:
Anatech Electronics Inc.
Category:
RF Filters
Package:
Module
Datasheet:
AB2140B1032-NF.pdf
Description:
RF FILTER BAND PASS 2.14GHZ MOD
Shipping
AB2140B1032-NF Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Anatech Electronics Inc.
Series:
Package/Case:
Module
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Frequency:
2.14GHz Center
Bandwidth:
60MHz
Filter Type:
Band Pass
Ripple:
Insertion Loss:
2.5dB
Mounting Type:
Chassis Mount
Size / Dimension:
4.843" L x 2.795" W (123.00mm x 71.00mm)
Height (Max):
1.220" (31.00mm)