Anatech Electronics Inc. AB1957B796
Part No.:
AB1957B796
Package:
Module, SMA Connectors
Datasheet:
AB1957B796.pdf
Description:
RF FILTER BAND PASS 1.957GHZ MOD
Shipping
AB1957B796 Specifications
Package/Case:
Module, SMA Connectors
Frequency:
1.957GHz Center
Bandwidth:
5MHz
Insertion Loss:
0.7dB
Size / Dimension:
4.125" L x 1.500" W (104.78mm x 38.10mm)
Height (Max):
1.000" (25.40mm)