Anatech Electronics Inc. AB1925B1216
Part No.:
AB1925B1216
Package:
Module
Datasheet:
AB1925B1216.pdf
Description:
RF FILTER BAND PASS 1.925GHZ MOD
Shipping
AB1925B1216 Specifications
Package/Case:
Module
Frequency:
1.925GHz Center
Bandwidth:
110MHz
Insertion Loss:
1.5dB
Size / Dimension:
6.299" L x 2.638" W (160.00mm x 67.00mm)
Height (Max):
1.299" (33.00mm)