Anatech Electronics Inc. AB1902B791
Part No.:
AB1902B791
Package:
Module, SMA Connectors
Datasheet:
AB1902B791.pdf
Description:
RF FILTER BAND PASS 1.902GHZ MOD
Shipping
AB1902B791 Specifications
Package/Case:
Module, SMA Connectors
Packaging:
Tray
Frequency:
1.902GHz Center
Bandwidth:
15MHz
Insertion Loss:
2.5dB
Size / Dimension:
4.125" L x 1.500" W (104.78mm x 38.10mm)
Height (Max):
1.000" (25.40mm)