Anatech Electronics Inc. AB1730B866
Part No.:
AB1730B866
Package:
Module, SMA Connectors
Datasheet:
AB1730B866.pdf
Description:
RF FILTER BAND PASS 1.73GHZ MOD
Shipping
AB1730B866 Specifications
Package/Case:
Module, SMA Connectors
Frequency:
1.73GHz Center
Bandwidth:
32MHz
Insertion Loss:
2.5dB
Size / Dimension:
6.457" L x 3.307" W (164.00mm x 84.00mm)
Height (Max):
2.244" (57.00mm)