Anatech Electronics Inc. AB1685B910
Part No.:
AB1685B910
Package:
Module
Datasheet:
AB1685B910.pdf
Description:
RF FILTER BAND PASS 1.685GHZ MOD
Shipping
AB1685B910 Specifications
Package/Case:
Module
Frequency:
1.685GHz Center
Bandwidth:
30MHz
Insertion Loss:
3dB
Size / Dimension:
3.701" L x 2.362" W (94.00mm x 60.00mm)
Height (Max):
1.339" (34.00mm)