Anatech Electronics Inc. AB1650B518
Part No.:
AB1650B518
Manufacturer:
Anatech Electronics Inc.
Category:
RF Filters
Package:
Module, SMA Connectors
Datasheet:
AB1650B518.pdf
Description:
RF FILTER BAND PASS 1.65GHZ MOD
Shipping
AB1650B518 Specifications
Manufacturer:
Anatech Electronics Inc.
Series:
Package/Case:
Module, SMA Connectors
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Frequency:
1.65GHz Center
Bandwidth:
20MHz
Filter Type:
Band Pass
Ripple:
Insertion Loss:
2.5dB
Mounting Type:
Chassis Mount
Size / Dimension:
6.457" L x 3.307" W (164.00mm x 84.00mm)
Height (Max):
2.244" (57.00mm)