Anatech Electronics Inc. AB16000B673
Part No.:
AB16000B673
Package:
Module, SMA Connectors
Datasheet:
AB16000B673.pdf
Description:
RF FILTER BAND PASS 16GHZ MODULE
Shipping
AB16000B673 Specifications
Package/Case:
Module, SMA Connectors
Frequency:
16GHz Center
Bandwidth:
3GHz
Insertion Loss:
1dB
Size / Dimension:
1.575" L x 0.787" W (40.00mm x 20.00mm)
Height (Max):
0.630" (16.00mm)