Anatech Electronics Inc. AB1375B880
Part No.:
AB1375B880
Manufacturer:
Anatech Electronics Inc.
Category:
RF Filters
Package:
Module, SMA Connectors
Datasheet:
AB1375B880.pdf
Description:
RF FILTER BAND PASS 1.375GHZ MOD
Shipping
AB1375B880 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Anatech Electronics Inc.
Series:
Package/Case:
Module, SMA Connectors
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Frequency:
1.375GHz Center
Bandwidth:
24MHz
Filter Type:
Band Pass
Ripple:
Insertion Loss:
1dB
Mounting Type:
Chassis Mount
Size / Dimension:
2.000" L x 1.500" W (50.80mm x 38.10mm)
Height (Max):
0.550" (13.97mm)