Carling Technologies AA1-B0-10-025-2A1-C
Part No.:
AA1-B0-10-025-2A1-C
Manufacturer:
Carling Technologies
Category:
Circuit Breakers
Package:
Datasheet:
AA1-B0-10-025-2A1-C.pdf
Description:
CIRCUIT BREAKER
Shipping
AA1-B0-10-025-2A1-C Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Carling Technologies
Series:
A
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Mounting Type:
Panel Mount
Breaker Type:
Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps):
25mA
Voltage Rating - AC:
277 V
Voltage Rating - DC:
80 V