Mersen USA Newburyport-MA L.L.C. A70QS80-4
Part No.:
A70QS80-4
Datasheet:
A70QS80-4.pdf
Description:
FUSE,HIGH SPEED,NO BLOWN INDICAT
Shipping
A70QS80-4 Specifications
Current Rating (Amps):
80A
Voltage Rating - AC:
700 VAC
Voltage Rating - DC:
700 VDC
Size / Dimension:
1.000" Dia x 4.370" L (25.40mm x 111.00mm)