Mersen USA Newburyport-MA L.L.C. A70QS350-4
Part No.:
A70QS350-4
Datasheet:
A70QS350-4.pdf
Description:
FUSE,HIGH SPEED,NO BLOWN INDICAT
Shipping
A70QS350-4 Specifications
Current Rating (Amps):
350A
Voltage Rating - AC:
700 VAC
Voltage Rating - DC:
700 VDC
Size / Dimension:
1.500" Dia x 5.079" L (38.10mm x 129.00mm)