NXP USA Inc. A5G23H110NT4
Part No.:
A5G23H110NT4
Manufacturer:
NXP USA Inc.
Category:
Single FETs, MOSFETs
Package:
6-LDFN Exposed Pad
Datasheet:
A5G23H110NT4.pdf
Description:
RF MOSFET 48V 6DFN
Shipping
A5G23H110NT4 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
NXP USA Inc.
Series:
Package/Case:
6-LDFN Exposed Pad
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Technology:
Configuration:
Frequency:
2.3GHz ~ 2.4GHz
Gain:
17.9dB
Voltage - Test:
48 V
Current Rating (Amps):
Noise Figure:
Current - Test:
60 mA
Power - Output:
13.8W
Voltage - Rated:
125 V