ebm-papst Inc. A4D300-AT04-01
Part No.:
A4D300-AT04-01
Manufacturer:
ebm-papst Inc.
Category:
AC Fans
Package:
Datasheet:
A4D300-AT04-01.pdf
Description:
AC FAN AXIAL
Shipping
A4D300-AT04-01 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
ebm-papst Inc.
Series:
S
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Voltage - Rated:
230/400VAC
Size / Dimension:
Round - 300mm Dia
Width:
82.50mm
Air Flow:
Static Pressure:
0.301 in H2O (75.0 Pa)
Bearing Type:
Ball
Fan Type:
Tubeaxial, 3 Phase
Features:
Dual Voltage
Noise:
Power (Watts):
90.0W
RPM:
1530 RPM
Termination:
7 Wire Leads
Ingress Protection:
IP44
Operating Temperature:
-13 ~ 158°F (-25 ~ 70°C)