NXP USA Inc. A3T18H360W23SR6
Part No.:
A3T18H360W23SR6
Manufacturer:
NXP USA Inc.
Category:
Single FETs, MOSFETs
Package:
ACP-1230S-4L2S
Datasheet:
A3T18H360W23SR6.pdf
Description:
RF MOSFET LDMOS 28V ACP1230S-4
Shipping
A3T18H360W23SR6 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
NXP USA Inc.
Series:
Package/Case:
ACP-1230S-4L2S
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Last Time Buy
Technology:
LDMOS
Configuration:
Frequency:
1.8GHz ~ 1.88GHz
Gain:
16.6dB
Voltage - Test:
28 V
Current Rating (Amps):
10µA
Noise Figure:
Current - Test:
700 mA
Power - Output:
63W
Voltage - Rated:
65 V