NXP USA Inc. A3T09S100NR1
Part No.:
A3T09S100NR1
Manufacturer:
NXP USA Inc.
Category:
Single FETs, MOSFETs
Package:
TO-270-2
Datasheet:
A3T09S100NR1.pdf
Description:
RF MOSFET LDMOS 28V TO270-2
Shipping
A3T09S100NR1 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
NXP USA Inc.
Series:
Package/Case:
TO-270-2
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Technology:
LDMOS
Configuration:
Frequency:
136MHz ~ 941MHz
Gain:
22.8dB
Voltage - Test:
28 V
Current Rating (Amps):
10µA
Noise Figure:
Current - Test:
450 mA
Power - Output:
100W
Voltage - Rated:
65 V