CIT Relay and Switch A3F1ASP24VDC2
Part No.:
A3F1ASP24VDC2
Datasheet:
A3F1ASP24VDC2.pdf
Shipping
A3F1ASP24VDC2 Specifications
Coil Current:
75 mA
Coil Voltage:
24VDC
Contact Rating (Current):
80 A
Switching Voltage:
75VDC - Max
Must Operate Voltage:
15.6 VDC
Must Release Voltage:
2.4 VDC
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C