CIT Relay and Switch A3F1ASP12VDC2R
Part No.:
A3F1ASP12VDC2R
Datasheet:
A3F1ASP12VDC2R.pdf
Shipping
A3F1ASP12VDC2R Specifications
Coil Current:
150 mA
Coil Voltage:
12VDC
Contact Rating (Current):
80 A
Switching Voltage:
75VDC - Max
Must Operate Voltage:
7.8 VDC
Must Release Voltage:
1.2 VDC
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C