Hirose Electric Co Ltd A3A-14DA-2SV(71)
Part No.:
A3A-14DA-2SV(71)
Datasheet:
A3A-14DA-2SV(71).pdf
Description:
CONN RCPT 14POS 0.079 GOLD SMD
Shipping
A3A-14DA-2SV(71) Specifications
Number of Positions:
14
Pitch - Mating:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing - Mating:
0.079" (2.00mm)
Insulation Height:
0.165" (4.20mm)
Contact Length - Post:
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Mated Stacking Heights:
5.1mm, 6mm
Current Rating (Amps):
1A