Allegro MicroSystems A3240LLTTR-T
Part No.:
A3240LLTTR-T
Package:
TO-243AA
Datasheet:
A3240LLTTR-T.pdf
Description:
MAGNETIC SWITCH UNIPOLAR SOT89-3
Shipping
A3240LLTTR-T Specifications
Package/Case:
TO-243AA
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Test Condition:
-40°C ~ 150°C
Voltage - Supply:
4.2V ~ 24V
Current - Supply (Max):
6mA
Current - Output (Max):
25mA
Operating Temperature:
-40°C ~ 150°C (TA)