Allegro MicroSystems A3240EUA-T
Part No.:
A3240EUA-T
Package:
3-SSIP
Datasheet:
A3240EUA-T.pdf
Description:
MAGNETIC SWITCH UNIPOLAR 3SIP
Shipping
A3240EUA-T Specifications
Package/Case:
3-SSIP
Packaging:
Bulk
Test Condition:
-40°C ~ 85°C
Voltage - Supply:
4.2V ~ 24V
Current - Supply (Max):
6mA
Current - Output (Max):
25mA
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)