NXP USA Inc. A2T27S020GNR1
Part No.:
A2T27S020GNR1
Manufacturer:
NXP USA Inc.
Category:
Single FETs, MOSFETs
Package:
TO-270BA
Datasheet:
A2T27S020GNR1.pdf
Description:
RF MOSFET LDMOS 28V TO270-2
Shipping
A2T27S020GNR1 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
NXP USA Inc.
Series:
Package/Case:
TO-270BA
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Last Time Buy
Technology:
LDMOS
Configuration:
Frequency:
400MHz ~ 2.7GHz
Gain:
21dB
Voltage - Test:
28 V
Current Rating (Amps):
10µA
Noise Figure:
Current - Test:
185 mA
Power - Output:
20W
Voltage - Rated:
65 V