NXP USA Inc. A2T23H300-24SR6
Part No.:
A2T23H300-24SR6
Manufacturer:
NXP USA Inc.
Category:
Single FETs, MOSFETs
Package:
NI-1230-4LS2L
Datasheet:
A2T23H300-24SR6.pdf
Description:
RF MOSFET LDMOS 28V NI1230
Shipping
A2T23H300-24SR6 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
NXP USA Inc.
Series:
Package/Case:
NI-1230-4LS2L
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Technology:
LDMOS
Configuration:
Dual
Frequency:
2.3GHz
Gain:
14.9dB
Voltage - Test:
28 V
Current Rating (Amps):
Noise Figure:
Current - Test:
750 mA
Power - Output:
66W
Voltage - Rated:
65 V