Amphenol RF A-2PA-081-300B2
Part No.:
A-2PA-081-300B2
Manufacturer:
Amphenol RF
Category:
Coaxial Cables (RF)
Package:
Datasheet:
A-2PA-081-300B2.pdf
Description:
COAX CBL AMMC TO AMMC
Shipping
A-2PA-081-300B2 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Amphenol RF
Series:
Packaging:
Bag
Product Status:
Active
Style:
AMMC to AMMC
1st Connector:
AMMC Plug, Right Angle
1st Contact Gender:
Female
1st Connector Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
1st Connector Mounting Feature:
2nd Connector:
AMMC Plug, Right Angle
2nd Contact Gender:
Female
2nd Connector Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature:
Length:
11.811" (300.00mm)
Cable Type:
0.81mm OD Coaxial Cable
Cable Impedance:
Connector Impedance:
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
6 GHz
Color:
Black
Features:
Shielded
Operating Temperature:
-40°C ~ 90°C