ebm-papst Inc. A2D300-AD02-01
Part No.:
A2D300-AD02-01
Datasheet:
A2D300-AD02-01.pdf
Shipping
A2D300-AD02-01 Specifications
Series:
A2D250
Voltage - Rated:
230/400VAC
Size / Dimension:
Round - 300mm Dia
Width:
104.0mm
Air Flow:
1625.6 CFM (45.52m³/min)
Static Pressure:
0.401 in H2O (100.0 Pa)
Noise:
76.0dB(A)
Power (Watts):
270W
RPM:
2800 RPM
Termination:
7 Wire Leads with Splice Terminals
Ingress Protection:
IP44
Operating Temperature:
-13 ~ 95°F (-25 ~ 35°C)