ebm-papst Inc. A2D250-AA06-52
Part No.:
A2D250-AA06-52
Datasheet:
A2D250-AA06-52.pdf
Shipping
A2D250-AA06-52 Specifications
Series:
A2D250
Voltage - Rated:
266/460VAC
Size / Dimension:
Round - 250mm Dia
Width:
83.00mm
Air Flow:
Static Pressure:
0.502 in H2O (125.0 Pa)
Features:
Dual Voltage, Thermal Overload Protector (TOP)
Noise:
Power (Watts):
150W
RPM:
2900 RPM
Termination:
9 Wire Leads with Splice Terminals
Operating Temperature:
-13 ~ 149°F (-25 ~ 65°C)