ebm-papst Inc. A2D250-AA02-01
Part No.:
A2D250-AA02-01
Datasheet:
A2D250-AA02-01.pdf
Shipping
A2D250-AA02-01 Specifications
Series:
A2D250
Voltage - Rated:
400VAC
Size / Dimension:
Round - 250mm Dia
Width:
83.00mm
Air Flow:
992.5 CFM (27.79m³/min)
Static Pressure:
1.204 in H2O (300.0 Pa)
Noise:
72.0dB(A)
Power (Watts):
160W
RPM:
2950 RPM
Termination:
7 Wire Leads with Splice Terminals
Operating Temperature:
-13 ~ 104°F (-25 ~ 40°C)