ebm-papst Inc. A2D170-AA04-02
Part No.:
A2D170-AA04-02
Datasheet:
A2D170-AA04-02.pdf
Shipping
A2D170-AA04-02 Specifications
Voltage - Rated:
230/400VAC
Size / Dimension:
Round - 170mm Dia
Width:
62.50mm
Features:
Dual Voltage
Noise:
Power (Watts):
43.00W
RPM:
3100 RPM
Termination:
7 Wire Leads
Ingress Protection:
IP44
Operating Temperature:
-13 ~ 158°F (-25 ~ 70°C)