TTM Technologies, Inc. A2530R24AZ1GR
Part No.:
A2530R24AZ1GR
Manufacturer:
TTM Technologies, Inc.
Category:
RF Transceiver Modules and Modems
Package:
34-SMD Module
Datasheet:
A2530R24AZ1GR.pdf
Description:
RF TXRX MOD 802.15.4 TH SMD
Shipping
A2530R24AZ1GR Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
TTM Technologies, Inc.
Series:
AIR™
Package/Case:
34-SMD Module
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Programmable:
Not Verified
RF Family/Standard:
Protocol:
Zigbee®
Modulation:
Frequency:
2.4GHz
Data Rate:
Power - Output:
17dBm
Sensitivity:
-95dBm
Serial Interfaces:
SPI, UART
Antenna Type:
Integrated, Trace
Utilized IC / Part:
CC2530
Memory Size:
256kB Flash, 8kB RAM
Voltage - Supply:
2.2V ~ 3.6V
Current - Receiving:
28mA
Current - Transmitting:
67mA ~ 128mA
Mounting Type:
Surface Mount
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C