Omron Automation and Safety A22NS-3RM-NGA-G121-NN
Part No.:
A22NS-3RM-NGA-G121-NN
Datasheet:
A22NS-3RM-NGA-G121-NN.pdf
Shipping
A22NS-3RM-NGA-G121-NN Specifications
Circuit:
3PST-2NO/1NC
Switch Function:
On-Off-Off, Off-On-Off, Off-Off-On
Current Rating (Amps):
10A (AC/DC)
Voltage Rating - AC:
120 V
Voltage Rating - DC:
24 V
Termination Style:
Screw Terminal
Panel Cutout Dimensions:
Circular - 22.30mm Dia
Features:
Bezel - Round, Green Knob
Operating Temperature:
-25°C ~ 70°C