Omron Automation and Safety A22NS-3RB-NGA-P121-NN
Part No.:
A22NS-3RB-NGA-P121-NN
Datasheet:
A22NS-3RB-NGA-P121-NN.pdf
Shipping
A22NS-3RB-NGA-P121-NN Specifications
Circuit:
3PST-2NO/1NC
Switch Function:
Mom-Off-Mom, Mom-On-Mom
Current Rating (Amps):
10A (AC/DC)
Voltage Rating - AC:
120 V
Voltage Rating - DC:
24 V
Termination Style:
Spring Terminal
Panel Cutout Dimensions:
Circular - 22.30mm Dia
Features:
Bezel - Round, Green Knob
Operating Temperature:
-25°C ~ 70°C