Omron Automation and Safety A22L-10M-T2
Part No.:
A22L-10M-T2
Manufacturer:
Omron Automation and Safety
Category:
Configurable Switch Contact Blocks
Package:
Datasheet:
A22L-10M-T2.pdf
Description:
CONTACT BLOCK SPST-NO 10A 110V
Shipping
A22L-10M-T2 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Omron Automation and Safety
Series:
A22
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Circuit:
SPST-NO
Requires:
Switch Body
Termination Style:
Screw Terminal
Contact Rating @ Voltage:
10A @ 110VAC