Laird Technologies - Thermal Materials A18213-10
Part No.:
A18213-10
Manufacturer:
Laird Technologies - Thermal Materials
Category:
Pads, Sheets
Package:
Datasheet:
A18213-10.pdf
Description:
THERM PAD 229MMX229MM GRAY
Shipping
A18213-10 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Series:
Tflex™ SF10
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Usage:
Type:
Gap Filler Pad, Sheet
Shape:
Square
Outline:
229.00mm x 229.00mm
Thickness:
0.0984" (2.500mm)
Material:
Non-Silicone, Ceramic Filled
Adhesive:
Backing, Carrier:
Color:
Gray
Thermal Resistivity:
Thermal Conductivity:
10W/m-K