Laird Technologies - Thermal Materials A18145-13
Part No.:
A18145-13
Manufacturer:
Laird Technologies - Thermal Materials
Category:
Pads, Sheets
Package:
Datasheet:
A18145-13.pdf
Description:
THERM PAD 228.6MMX228.6MM GRAY
Shipping
A18145-13 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Series:
Tflex™ RB300
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Usage:
Type:
Gap Filler Pad, Sheet
Shape:
Square
Outline:
228.60mm x 228.60mm
Thickness:
0.130" (3.30mm)
Material:
Silicone, Ceramic Filled
Adhesive:
Tacky - Both Sides
Backing, Carrier:
Color:
Gray
Thermal Resistivity:
Thermal Conductivity:
1.2W/m-K